Facebook

Twitter

YouTube

ul. Floriańska 10, 63-700 Krotoszyn, infolinia: (62) 725 32 34 (35)

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W KROTOSZYNIE PROSI,

BY OSOBY, KTÓRE WRÓCIŁY Z REGIONÓW GDZIE WYSTĘPUJE KORONAWIRUS SARS-CoV-2 I POTRZEBUJĄ INFORMACJI LUB POMOCY KONTAKTOWAŁY SIĘ WYŁĄCZNIE DROGĄ TELEFONICZNĄ

 

Osoby, które otrzymały kwarantannę z tytułu przekroczenia granicy, wszystkie problemy dotyczące kart lokalizacyjnych i systemu EWP zgłaszają do Urzędu Wojewódzkiego na adres kwarantanna@poznan.uw.gov.pl

 

Numery telefonów od godz. 7.30-15.00:

605942223, 697272220, 62-7253234/35 wew. 41,45 lub 62-7252635

Telefony alarmowe czynne całą dobę: 

603-119-875

697-469-990

Z dniem 23.03.2020 r. Laboratorium Badania Środowiska Pracy przyjmuje próbki kału do badań 

na nosicielstwo w ramach badań wstępnych (od osób starających się o podjęcie pracy).

Do odwołania nie przyjmujemy próbek kału do badań na nosicielstwo w ramach badań okresowych oraz testów sporal.

koronawirus
 logoniepodlegla
 oferty pracy

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 7 KWIETNIA 2019

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 KWIETNIA 2019

W 1948 roku powstała Światowa Organizacja Zdrowia. W celu upamiętnienia tego dnia organizowany jest Światowy Dzień Zdrowia, który co roku ma inny temat przewodni.

who3

WHO wzywa światowych przywódców do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju z 2015 roku, w tym do zapewnienia równego dostępu do opieki medycznej dla wszystkich ludzi na świecie. 

TEMATEM PRZEWODNIM ŚWIATIOWEGO DNIA ZDROWIA  W 2019 R. JEST POWSZECHNA OPIEKA MEDYCZNA. MILIONY LUDZI WCIĄŻ NIE MAJA DO NIEJ DOSTĘPU  - LUB MUSZĄ WYBIERAĆ MIĘDZY OPIEKĄ MEDYCZNĄ A JEDZENIEM, UBRANIEM A NAWET MIESZKANIEM.

uhc half essential services

Powszechne ubezpieczenie zdrowotne

Uniwersalna ochrona zdrowia to cel numer jeden WHO. Kluczem do osiągnięcia tego jest zapewnienie, że każdy może uzyskać opiekę, której potrzebuje, kiedy jej potrzebuje, w samym sercu społeczności.

Postępy są dokonywane w krajach we wszystkich regionach świata.

Ale miliony ludzi nadal nie mają dostępu do opieki zdrowotnej. Miliony więcej zmuszone są wybierać między opieką zdrowotną a innymi codziennymi wydatkami, takimi jak jedzenie, odzież, a nawet dom.  

Dlatego WHO koncentruje się na powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym na tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia, 7 kwietnia.

 

WSZYSCY LUDZIE ZASUGUJĄ NA WYSOKIEJ JAKOŚĆI OPIEKĘ ZDROWOTNĄ

 

uhc 800 million

 

ZDROWIE JEST PRAWEM CZŁOWIEKA

Zdrowie jest prawem człowieka; czas na zdrowie dla wszystkich.

 • Wiemy, że powszechne ubezpieczenie zdrowotne jest możliwe, niech się stanie!
 • Powszechne ubezpieczenie zdrowotne oznacza, że ​​wszyscy ludzie mają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych, których potrzebują, kiedy i gdzie ich potrzebują, bez trudności finansowych.
 • Co najmniej połowa ludzi na świecie nie otrzymuje potrzebnych im usług zdrowotnych.
 • Każdego roku około 100 milionów ludzi jest zmuszanych do skrajnego ubóstwa z powodu wydatków na zdrowie.
 • Ale kim są ci ludzie i jak możemy im pomóc? Aby uzyskać lepszy obraz tego, czego brakuje, potrzebujemy danych w podziale na płeć, wiek, dochód, lokalizację, wykształcenie i inne czynniki wpływające na dostęp do usług zdrowotnych.
 • Zdrowie jest prawem człowieka; każdy powinien mieć informacje i usługi, których potrzebuje, aby dbać o własne zdrowie i zdrowie swoich rodzin.
 • Jakość, dostępność podstawowej opieki zdrowotnej jest podstawą powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
 • Niebezpieczna i niska jakość ruin opieki zdrowotnej żyje i kosztuje rocznie miliardy dolarów, musimy zrobić więcej, aby poprawić jakość i bezpieczeństwo usług zdrowotnych na całym świecie.
 • Podstawowa opieka zdrowotna powinna być pierwszym poziomem kontaktu z systemem opieki zdrowotnej, w którym osoby fizyczne, rodziny i społeczności otrzymują większość swojej opieki zdrowotnej - od promocji i profilaktyki po zamieszkania i pracy .
 • W istocie podstawowa opieka zdrowotna polega na opiece nad ludźmi i pomaganiu im w poprawie ich zdrowia lub utrzymaniu dobrego samopoczucia, a nie tylko leczeniu pojedynczej choroby lub stanu.
 • Podstawowa opieka zdrowotna obejmuje większość twoich potrzeb zdrowotnych przez całe życie, w tym usługi takie jak badania przesiewowe pod kątem problemów zdrowotnych, szczepionki, informacje na temat zapobiegania chorobom, planowanie rodziny, leczenie długotrwałych i krótkoterminowych warunków, koordynacja z innymi poziomami opieki i rehabilitacja.
 • Podstawowa opieka zdrowotna jest opłacalnym i sprawiedliwym sposobem świadczenia usług zdrowotnych i pomaga krajom w osiągnięciu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
 • System opieki zdrowotnej z silną podstawową opieką zdrowotną zapewnia lepsze wyniki zdrowotne, jest opłacalny i poprawia jakość opieki.
 • Pracownicy służby zdrowia mają do odegrania kluczową rolę w kształceniu pacjentów w zakresie dbania o swoje zdrowie, koordynowania opieki i popierania potrzeb swoich pacjentów kierowników placówek służby zdrowia i decydentów.
 • Pracownicy podstawowej opieki zdrowotnej mają stałe i zaufane relacje ze swoimi pacjentami i znają historię ich zdrowia; znajomość pełnego obrazu pomaga poprawić ich opiekę i oszczędza pieniądze.
 • Pracownicy podstawowej opieki zdrowotnej znają tradycje, kultury i praktyki swoich społeczności, czyniąc je niezbędnymi podczas wybuchu lub Aby zdrowie stało się rzeczywistością, potrzebujemy: osób i społeczności, które mają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych, aby dbały o własne zdrowie i zdrowie swoich rodzin; wykwalifikowani pracownicy służby zdrowia zapewniający wysokiej jakości opiekę skoncentrowaną na ludziach; oraz decydenci zobowiązani do inwestowania w podstawową opiekę zdrowotną.

Wiecej informacji znajdą Państwo na stronie Światowej Organizacji Zdrowia

* http://www.eurodesk.pl/eurokalendarz/swiatowy-dzien-zdrowia

 

Mapa strony

Mapa zagrożeń