Facebook

Twitter

YouTube

ul. Floriańska 10, 63-700 Krotoszyn
koronawirus
 logoniepodlegla

Program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

eko

 

Państwowa Inspekcja Sanitarna woj. wielkopolskiego przystąpiła do realizacji pilotażowej edycji programu pt.:”Skąd się biorą produkty ekologiczne”.


Jest to nowy, ogólnopolski program edukacyjny opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Grupa, do której został skierowany to dzieci uczęszczające do przedszkoli w wieku 5-6 lat.
Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia. Uczestnicy programu zrealizują zajęcia edukacyjne, podczas których nauczą się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia. Konsumenci ekologiczni częściej dbają o dietę i aktywność fizyczną oraz cechuje ich istotnie mniejsze prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości.

Zachęcamy do zapoznania się z programem „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, który pozwoli przedszkolakom i rodzicom zdobytą wiedzę i umiejętności stosować w codziennym życiu.

Informacje o programie dostępne są na stronie internetowej GIS: https://gis.gov.pl/kategoria/oswiata/edukacja/programy-edukacyjne/

Opracował: WSSE Poznań

Mapa strony

Mapa zagrożeń